На головну Укр


SESNA -- Ukrainian Search Engine


Правила торгів

Торгівля продукцією проводиться за затвердженими біржею Правилами. Випадки порушення Правил розглядаються постійно діючим третейським судом при ВТУБ, рішення якого є обов'язковими для виконання сторонами і остаточними.

Організація торгів

ВТУБ проводить торги на принципах публічності і рівноправності всіх учасників, об'єктивного формування рівня цін. Форма біржового контракту затверджується біржею.

Укладені на біржі контракти (спотові, форвардні, ф'ючерсні) не підлягають нотаріальному посвідченнюі є обов'язковими для виконання їх сторонами при внутрішніх і зовнішньоекономічних взаєминах.

Біржею встановлений перелік продукції, що допускається до торгів на біржі, а також регламент цих торгів.

На вигідних умовах укладаються забезпечені страховим полісом угоди на продаж сільгосппродукції майбутнього врожаю ( форвардні контракти).

Учасники торгів користуються різноманітними послугами біржі інформаційними, консультативними, страховими, послугами зв'язку і др.

Комп'ютерний супровід процесу торгів, кваліфіковані фахівці, стандартизація умов і точне дотримання правил зводить до мінімуму витрати часу на оформлення угоди.

Заявка

Заявка на продаж чи купівлю сільгосппродукції повинна бути подана членом біржі не пізніше, ніж за добу до початку торгів. До заявки на продаж додається сертифікат якості цієї партії продукції і складська довідка про наявність товару у продавця. За подачу заявки плата не береться. Член біржі, що заявив про купівлю чи продаж, зобов'язаний бути присутнім на цих торгах. Ціна окремого лота (виставленої на продаж позиції, партії) формується в залежності від попиту та пропозиції і встановлюється при взаємній згоді продавця і покупця (їх представників).

Реєстрація

Укладена на торгах угода реєструється спеціальною реєстраційною карткою.

Контракт видається безпосередньо після здійснення угоди і оформляється підписами сторін.

За реєстрацію угоди купівлі - продажу сільгосппродукції біржі сплачується реєстраційний збір.

Біржовий реєстраційний збір і брокерська винагорода є витратами, що відносяться на собівартість виробництва.

Біржа уповноважена реєструвати експортні контракти на зернову продукцію, контракти на безхазяйне майно, державне майно,  податкову заставу, транспортні засоби, ліс.

EXW (франко-склад (елеватор) продавця) - є стандартним базисом ціни і постачання за біржовим контрактом. Торгівля по інших б а з и с а х (FOB, DAF, CPT і т.д.) ведеться окремими позиціями.

Розрахунки

Стандартними умовами розрахунків по укладених контрактах є розрахунки через розрахункову палату біржі, що гарантує одержання грошей до відвантаження продукції, і відповідність кількості і якості товару по біржовому контракту.

Підставою для перерахування суми укладеного контракту продавцю є акт приймання-передачі проданої продукції на складі (елеваторі) продавця, підписаний сторонами контракту і засвідчений керівником елеватора (складу).

Послуги розрахункової палати додатково не оплачуються, терміни перерахування платежів не перевищують доби з моменту пред'явлення акта прийому-передач.